Strateji Portföy Yönetimi A.Ş. olarak; güvenliğinize önem veriyor, en yeni ve gelişmiş önlemleri sizin için sürekli takip ederek, en sıkı güvenlik standartlarını uyguluyoruz. Kişisel güvenlik ve gizlilik seviyenizi en yüksekte tutabilmek adına, siz değerli müşterilerimizin de bazı hususlara dikkat etmesi gerekliliğini hatırlatmak isteriz.

Kiminle görüşüyorsunuz?

Sizi arayan ve kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan, sosyal medya/e-posta üzerinden arkadaşınız ya da ticaret yaptığınız şirket gibi davranan dolandırıcılar olabilir. İnternet bilgilerinizi, size SMS ile gelen şifreleri soran, tuşlamanızı isteyen, hesabınıza yanlışlıkla ya da dolandırıcılık yoluyla para gönderilmiş bunu vereceğimiz hesaba gönderin diyen veya e-posta üzerinden sizinle iş ortağınızmış gibi irtibata geçerek daha öncekilerden farklı bir hesaba/IBAN’a transfer talimatı iletmenizi isteyen şahıslara inanmayın.

Şifre güvenliği

Şifreler Kişisel bilgilerdir, paylaşmamalı, yazılı olarak görünür yerlerde saklanmamalı, belirli aralıklarla belirli kurallar çerçevesinde yenilenmelidir. Şifrelerinizin ele geçirildiğini düşünüyorsanız, ivedilikle değiştirmelisiniz. İnternet kafe gibi ortak kullanılan bilgisayarlardan finansal işlemlerinizi yapmayınız.

Program güvenliği

Hem cep telefonunuzda hem de kişisel bilgisayarınızda antivirüsyazılımınız yoksa, sosyal ağlardaki kimliklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve kişisel bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Internet şubeyi kullandığınız cihazlarınızı korumak için güvenilir yazılım firmalarına ait güvenlik yazılımlarını kullanın. İnternet tarayıcınızın son sürüme güncellenmiş olduğundan emin olunuz. Lisanslı işletim sistemi ve programlar kullanınız, işletim sisteminizi ve programlarınızı sürekli güncelleyiniz.

Kurumumuzdaki bilgileriniz güncel mi?

Şirketimizin size önemli durumlarda ulaşması gerekebilir. Bu nedenle cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin, kayıtlarımızda her zaman güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

Doğru web sitesi veya uygulamayı mı kullanıyorsunuz?

Şirketimiz web sitesine, internet tarayıcısının adres çubuğuna “www.stratejiportfoy.com.tr” yazılarak erişim tercih edilmelidir. Dolandırıcılar sizden sahte SMS, e-posta ve sosyal medya (Facebook, Instagram vb.) üzerinden şirketimize ait gibi görünen sahte hesaplar, reklamlar veya arama motorları üzerinden ulaştığınız sahte internet siteleri aracılığıyla kimlik bilgilerinizi, şifre, parola ve benzeri gizli bilgilerinizi isteyebilirler. SMS, e-posta ve sosyal medya üzerinden yönlendirildiğiniz veya arama motorları üzerinden giriş yaptığınız web sitelerinin adreslerini ve sertifikalarını mutlaka kontrol edin. Sertifikada sorun görürseniz kesinlikle işlem yapmayın ve bankanıza bilgi verin. Cep telefonlarınıza yüklemek istediğiniz uygulamaları mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indiriniz. Resmi olmayan uygulama mağazalarından veya internet sitelerinden indireceğiniz uygulamalar nedeniyle telefonunuza virüs bulaşabilir. Ayrıca, telefon rehberiniz, size gelen SMS’ler ve gizli bilgileriniz ele geçirilebilir.

Antivirüs kullanıyor musunuz?

Hem cep telefonunuzda hem de kişisel bilgisayarınızda antivirüs yazılımınız yoksa, sosyal ağlardaki kimliklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve kişisel bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Internet şubeyi kullandığınız cihazlarınızı korumak için güvenilir yazılım firmalarına ait güvenlik yazılımlarını kullanın

İşlemleriniz kayıt altındadır.

Strateji, müşterilerin aktivitelerinin kaydının tutulduğunu haberdar eder.